Bu Altcoin İçin Geri Sayım Başladı: Yatırımcıları Tetikte Olmalı!

ApeCoin fiyatı, yılın başından bu yana birkaç aylık bir düşüşün ardından ayı eğilimini sürdürüyor. Bunun yanında altcoin, saatler sonra büyük çalı bir token kilidini açma etkinliği gerçekleştirecek. Kripto analisti Lockridge Okoth, toparlanmaya çalışan altcoin için bu etkinliğin düşüşü derinleştirebileceğini söylüyor.

ApeCoin token kilit açıyor: 40,60 milyon token serbest kalacak

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yüklü miktarda un-lock etkinliklerini yatırımcılar yakından takip eder. Çünkü fiyat üzerinde ciddi etki etme potansiyeli vardır. ApeCoin ekosisteminde 17 Eylül’de bir uçurum token kilidi açma etkinliği var. Bu etkinliğe saatler kaldı. Doğrusal yöntemden farklı olarak, ‘cliff token un-lock’ etkinliklerinde belirli bir süre sonra belirli miktarda token kilidinin açılmasıyla piyasa istikrarını bozması bekleniyor. Bunun muadili olan doğrusal seçenekte ise tokenlar aylık ya da yıllık gibi doğrusal bir programa göre serbest kalıyor. Böylece bu yöntem bir miktar fiyat istikrarı sağlıyor.

Altcoin projesi programına göre 40,60 milyon APE’nin kilidini açacak. Bunların değeri mevcut fiyatlara göre yaklaşık 46,69 milyon dolar. Tokenlar, aşağıdaki tabloda gördüğünüz gibi Yuga Labs ekosistemine ve kurucusuna, hazineye ve lansmana katkıda bulunanlara tahsis edilecek.

APE token un-lock etkinliği

Bu alıcılarla birlikte beklentiler, satış baskısının büyük olacağı yönünde. Özellikle de tahsisten hızlı bir kar elde etmek isteyenler açısından bakarsak. Bu doğrultuda, muhtemelen ilk giriş yapanlar veya yatırımcılar olan lansman katılımcıları bu yolu tercih edecek. Aynı şeyi topluluk üyeleri, yatırımcılar, airdroplar ve ödülleri içeren tahsisler için de söylemek mümkün. Satış baskısı, token sahiplerinin çıkış likiditesine yakalanmaktan kaçmasıyla ortaya çıkar. Yatırımcıların tahsislerini hemen satmak için harekete geçme olasılığının, fiyatta bir satış baskısına neden olması mümkün.

Altcoin fiyat tahmini: Geçmiş düşüş olacak diyor!

Son uçurum token unlock etkinliği olan 17 Ağustos’ta ApeCoin fiyatı günlük bazda %15 düştü. Kümülatif olarak APE, 15 ve 17 Ağustos tarihleri arasında yaklaşık %35 düşüş gösterdi. Tarih tekerrür ederse, altcoin fiyatının yaklaşık 0,957 dolar olan ilk fiyatının altına düşmesi olası.

Ichimoku Bulutları ApeCoin fiyatını yukarıdan takip etmeye devam ediyor. Bu da APE için aşağı yönlü potansiyele katkıda bulunan düşüş eğiliminin açık bir göstergesi. Genel görünümün de göz ardı edilmesi zor. Çünkü altcoin sonsuz bir dip ve zirve seviyeler kaydediyor. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 21’deki konumu da endişe verici ve negatif Awesome Osilatör bu durumu daha da kötüleştirerek ayılar için uygun ortam yaratıyor.

APE 3 günlük grafik.

Tersine, yatırımcılar düşüşü satın almak isterse APE’nin yükselen bir ivmeyle kuzeye yönelmesi mümkün. Ichimoku göstergesinin dönüşüm çizgisi (mavi bant) ve taban çizgisi (kırmızı bant) üzerinde, sırasıyla 1,371 dolar ve 1,718 dolar seviyelerinde olası bir teyitle birlikte, sürdürülebilir bir birikim modeli altcoin fiyatı için iyiye işaret olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir