Yatağının üzerine karbonat serpenler gözlerine inanamıyor! Rahat bir uykunun sırrı bu formülde… Karbonatın yatağa etkisi ne?

Gece olsun da güzel bir uyku uyuyayım diye düşünüyorsanız, ancak yatakta rahat uyumakta da güçlük yaşıyorsanız bu formülleri deneyebilirsiniz. Yatağın üzerine dökeceğiniz bir miktar karbonatın faydaları sizi de şaşırtabilir.

Temizliği çok önemsiyorsanız ve lekelerin, kötü kokuların olduğu bir yerde uyumaktan da tiksiniyorsanız biraz karbonatla bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu yöntem uyku durumlarınıza da iyi gelecekti. Peki karbonat, yatakta nasıl bir etki yaratacak?

Otelde dahi kullanmak mümkün

Yatakta bulunan o lekelerin kısa sürede temizlenmesini sağlayan karbonat, nefes alış verişiniz için de yardımcı olacaktır. Çünkü temiz bir yatakta uyunan uyku, sizi her yönden rahatlatır. Ayrıca pratikliği nedeniyle bu yöntemi gittiğiniz otellerde de kullanabilirsiniz.

Bakterilere savaş açın

Yatağın üzerinde oluşan bu lekelerin temizlenmesi son derece önemli. Lekelerin temizlenmemesi ya da yatağın düzenli bir temizlik işlemine tabii tutulmaması yatak yüzeyinde bakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır.

Kısa sürede tertemiz yapar

Yatak yüzeyinde oluşan lekeleri temizlemek için ilk aklınıza gelen ürün karbonat olmalı. Çünkü çabuk bulabilirsiniz ve oldukça uygundur. Karbonat ile yatak kirleri çok kısa sürede temizlenir. Yani hız konusunda da ona güvenebilirsiniz.

Kimyasallar sağlık sorunlarına yol açabilir

Yatak yüzeyindeki lekeleri temizleyebilmek için kimyasal ürünlerden alacağınız destek, alerji olmanıza ya da çeşitli sağlık sorunlarına uğramanıza yol açabilir. Bu yüzden karbonat kullanabilirsiniz. Peki nasıl bir uygulama yapmalı?

Karbonat yöntemini denemelisiniz

Yatağın üzerinde avucunuz aldığınız karbonatı serpin. Karbonatın bir miktar kadar yatağın üzerinde kalmasını sağlayın.

Daha sonra nemli bir beyaz bez yardımıyla yatağın üzerini silin. Ardından yatağınızın kuruması için bir miktar kadar bekleyin. Bekleme süresinden sonra yatak yüzeyinde bulunan lekelerin kısa sürede temizlenmeye başladığını fark edeceksiniz.

Bu yöntemi düzenli olarak kullanmanız ise diğer önemli bir nokta. Böylece yatağınızın çok daha hijyenik bir durumda kalmasına ve yatak odanızın ferahlamasınaa yardımcı olacaksınız.

Karbonatın faydaları neler?

  1. Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir.
  2. Cildi kirlerden arındırabilir.
  3. Ev temizliğinde kullanılır.
  4. Saç rengini açabilir. Ayrıca kepek problemine karşı kullanılabilir.
  5. Dişleri temizler.
  6. Koltuk altı kararmalarını engeller.
  7. Sindirimi kolaylaştırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir