Cengiz Bozkurt meğer 99 depreminde de oradaymış

Usta oyuncu Cengiz Bozkurt, deprem bölgesinde sessiz sedasız yardım etmeye devam ediyor. Kendisine mikrofon uzatılan Bozkurt, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verirken Gölcük’te de 1 yıla yakın destek amaçlı kaldıkları ortaya çıktı.

Yaşanan deprem felaketlerinin ardından Türkiye ve dünyadan gönüllü yardım ekipleri afet bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye yaşanan deprem afetinin ardından yaraları sarmaya devam ediyor. Dünyadan ve Türkiye’nin dört bir köşesinden gönüllü kişilerin yardımlarıyla çalışmaların son hız sürdüğü deprem bölgelerinde ülkesinin tanıdık simaları da bulunuyor.

“Leyla ile Mecnun” dizisinde canlandırdığı “Erdal Bakkal” karakteriyle tanınan oyuncu Cengiz Bozkurt, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu kentlerde gönüllü olarak yardım faaliyetlerine katılıyor. 1999 Gölcük Depremi sonrası oluşturulan Dayanışma Gönüllüleri grubu ile birlikte çalışan Bozkurt, yaklaşık 20 gündür bölgede olduğunu söyledi.

Gölcük Depreminde de 1 yıl boyunca kaldıklarını ifade eden Bozkurt, “İnsanların yaralarını sarmaya, kendi kendilerinin yaşamını idame ettirmesine yardımcı olmaya çalıştık. Ve bu dayanışma onların bizi bir parçası yaptı. Burada da aynı faaliyeti 99 depreminden aldığımız deneyimle kendilerine yetecek durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir