Apple Faiz Getiri Sistemine Yatırılan Para Miktarı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta Apple Card müşterileri için yeni bir finans hizmeti sundu. Bu hizmet, tüketicilerin vadeli hesaplar açıp, faiz getirileri elde etmesini sağlıyordu. İşte bu hizmetle ilgili gelen son haberler, Apple’ın yeni hizmetinin tüketicilerin ilgisini çektiğini gözler önüne seriyor. Zira Apple Card sahipleri, bu hizmete daha ilk günlerinde devasa paralar yatırdılar.

Konuya aşina kaynaklardan gelen açıklamalara göre Apple’ın birikim hesabı uygulaması, ilk gününde 400 milyon dolar bakiye gördü. İlk dört günün sonunda ise 990 milyon dolar gibi devasa bir para, Apple aracılığıyla faiz getirisi elde etmek isteyen tüketiciler tarafından Apple’a emanet edildi. Kaynaklara göre birikim hesabı açan tüketicilerin sayısı ise 240 bini geçti.

Yıllık yüzde 4,15’lik faiz getirisi, tüketiciyi memnun etti!

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar, Apple’ın faiz getiri sistemindeki yıllık yüzde 4,15’lik getirinin tüketiciyi memnun ettiğini gözler önüne seriyor. Bir ödeme şirketi olan Crone Consulting’in CEO’su Richard Crone, Forbes’e verdiği demeçte şöyle konuştu: “FED’in faiz artış kararları bankaların kredi verirken daha yüksek kredi istemesine yol açtı. Ancak birikim hesapları için bu gerçekleşmedi. Oranlar çok az değişti. Bu da Apple’ınki gibi hizmetlere olan ilgiyi artırdı.”

Tabi şunu söylemekte de fayda var. 1 milyar dolar civarında bir para küçümsenebilecek düzeyde değil ve yatırımcılar, kolay kolay parasını başkasına emanet etmez. Burada, Apple’ın tüketiciye verdiği güvenin ve şirketin tüketici gözündeki imajının açık bir göstergesi. 

Apple’ın faiz getiri hesabı ile ilgili tüm detaylar için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir